moderne-doplnky.sk

Sada 2 polievkových tanierov z krištáľového skla Nachtmann Sphere, ⌀ 25 cm

Podarený produkt Sada 2 polievkových tanierov z od kvalitnej spoločnosti Nachtmann zaobstaráte práve teraz za akčnú cenu. Cena od 28,90 EUR.
EAN: 4003762240840
Sada 2 polievkových tanierov z krištáľového skla Nachtmann Sphere
Overiť dostupnosť »
Značka: Nachtmann
28,90 EUR

Popis produktu

Tvorbu Romana Kvitu, študenta VŠUP v Prahe, si všimla aj bavorská skláreň Nachtmann, ktorá s ním nadviazala spoluprácu a nechala mu voľnú ruku pre vzniku novej kolekcie krištáľového skla Sphere. Za ňu bol odmenený v roku 2015 cenou Red Dot Design Award.

Roman vo svojich návrhoch rád experimentuje s tvarmi a prelínaním svetla, priznáva štruktúru a necháva tak vyniknúť prepojenie organického dizajnu s vyspelými technologickými možnosťami. Sphere, to je dizajnové umenie navrhnuté tak, aby ste ho mohli používať každý deň, pri každej príležitosti. Preto je tiež sklo vhodné do umývačky riadu aj mikrovlnnej rúry.

Nachtmann je nemecká skláreň, ktorá svoje počiatky datuje až do roku 1834. Už v tej dobe sa sústredila na sklenené výrobky, ktoré majú svoju vysokú estetickú aj remeselnú hodnotu, ale zároveň sú natoľko praktické, že ich môžete používať dennodenne vo svojej domácnosti. Nejde tak len o dizajnový kus, ktorý si hovorí o vystavenie za sklá vitríny. Ide o sklenený luxus, ktorý môžete mať dennodenne v ruke a užívať si jeho blízku prítomnosť.