moderne-doplnky.sk

Čierny tajine Emile Henry Flame, ⌀ 32 cm

Akčný výrobok Čierny tajine Emile Henry Flame, ⌀ od dodávateľa tovaru Emile Henry k dispozícii práve teraz na našej webovej stránke naozaj výhodne! Akčná cena od 138 EUR.
EAN: 3289317956324
Čierny tajine Emile Henry Flame

Popis produktu

Tajine je úžasné jedlo, ktoré pochádza zo severnej Afriky a je rozšírené v arabskej kultúre. Recepty na toto exotické a korenisté jedlo často obsahujú jahňacie alebo kuracie mäso, rôzne druhy zeleniny, sladké zemiaky, ryžu alebo kuskus. Okrem toho vonia po bylinkách a chilli. Do Francúzska sa dostala cez Alžírsko, bývalú francúzsku kolóniu, a dnes si ju môžete vychutnať v reštaurácii v Paríži aj v malej reštaurácii v Maroku. Ak radi skúšate nové chute, tajine je pre vás ako stvorený.

Konický tvar pokrievky je ideálny na dlhé varenie. Para, ktorá kondenzuje na špičke, steká po stenách a pokrýva samotné jedlo. Zároveň môžete tento špeciálny hrniec použiť na rýchle varenie v pare s minimom tuku. Môžete experimentovať s novými chuťami na varnej doske aj v rúre. Vďaka ručnej výrobe je navyše každý kus skutočným originálom. Bez problémov zvládne teploty od -20 °C do +270 °C.

O značke:

Francúzska rodinná spoločnosť Emile Henry je známou značkou medzi tými, ktorí si zamilovali umenie pečenia a varenia. Ich vysokokvalitný ručne vyrábaný keramický riad dáva novú tvár klasickému obedu. Výnimočný vzhľad, vďaka ktorému je nielen pečenie, ale aj samotné servírovanie v miskách a formách gurmánskym zážitkom a ktorý prináša už od roku 1848.

Vďaka špeciálnej technológii je keramika odolná voči nárazom a poškriabaniu, takže môžete ľahko rezať a používať ostré nástroje. Všetky drahokamy Emile Henry sú tiež vhodné do umývačky riadu, mikrovlnnej rúry a dokonca aj do mrazničky.

Recept na najlepší koláč má každý iný, ale pokiaľ ide o najlepší riad na pečenie, Emile Henry vyhráva u všetkých odborníkov.